Auto złomowanie Dąbrowa Górnicza

P. Auto złomowanie Dąbrowa Górnicza – proces w którym samochód podlega recyklingowi tzn. Ma na celu odzyskanie jak największej ilości materiałów i części nadających się jeszcze do użytku.auto złomowanie Dąbrowa Górnicza

Wraz ze wzrostem zasobności społeczeństwa wzrasta też ilość samochodów. Średni czas życia samochodu w Polsce to 15 lat najczęściej po tym okresie samochody zostają wycofane z użytkowania czyli podlegają auto złomowaniu. Patrząc na ilość samochodów jaka porusza się po naszych drogach wszyscy zdajemy sobie sprawę że złomowanie aut w bezpieczny dla środowiska sposób jest coraz ważniejsze.

Na terenie Dąbrowy Górniczej działa wiele firm zajmujących się recyklingiem pojazdów a ich rola dla środowiska i społeczeństwa jest nieoceniona.

 Auto złomowanie Dąbrowa Górnicza – dlaczego jest aż tak ważne?

Auta  które trafiają na złom oprócz tego że są niszczone , zanieczyszczają środowiska. Niewłaściwe przetrzymywanie odpadów z pojazdów, może negatywnie wpływać na zdrowie i życie ludzi i zwierząt. Wynika to  zanieczyszczanie gruntu, wody i powietrza.Odpowiednio przeprowadzony proces recyklingu pojazdów ma na celu przyjazne dla  środowiska usunięcie auta oraz odzyskanie cennych metali i tworzyw do ponownego użytku.  

Auto złomowanie Dąbrowa Górnicza to przede wszystkim skup aut od ich właścicieli a następnie demontaż wszystkich części które można ponownie wykorzystać.  Części są wykorzystywane nie tylko przez mechaników ale również przez właścicieli pojazdów, którzy szukają tańszej alternatywy niż oryginalne nowe części do ich samochodów. Wszystkie części odzyskane ze złomowanych pojazdów są rejestrowane. W ten sposób przeciwdziała się handlowi kradzionymi autami.

To może pomóc zidentyfikować produkcję nowych części, a co za tym idzie, do weryfikacji pochodzenia związku z produkcją.

Dodatkowo auto złomowanie Dąbrowa Górnicza usuwa wszystkie płyny techniczne z pojazdów oraz  metale ciężkie takie jak rtęć, kadm, ołów. Metale ciężkie oleje i płyny techniczne należą do bardzo niebezpiecznych substancji. Podczas złomowania są w bezpieczny sposób utylizowane lub wykorzystywane do produkcji nowych części.

Warto także wspomnieć, że auto złomowanie Dąbrowy Górniczej może mieć wpływ na lokalną gospodarkę. Firma zajmuje się tym, poza pozyskiwaniem wartości surowców, może również tworzyć miejsca pracy

Szybki kontakt!
+
Wyślij!